!

به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد

                                      

                                                                    ADS


نقد مدل بوروکراسي وبر
 
وبلاگ تخصصی درس تئوریهای مدیریت پیشرفته – نقد بوروکراسی
hojjatmaghsoudlorad.blogfa.com/post/18
Translate this page
ویژگی های ذیل، فلسفه بوروکراسی یا سازمان آرمانی (ایده آل ) وبر را شکل می دهند. ولی این مدل به جای اینکه شرحی واقعی از اینکه سازمان ها چگونه ساختار بندی می شوند باشد، یک فرضیه بود. به این معنی که وبر سازمان نمونه یا متوسط را تعریف نمی کرد، او ویژگی هایی را تعریف می کرد که بر اساس آن نوع ایده آل سازمان کارا را می توان ایجاد کرد.
نقد مخالفت‌ها با بوروکراسي – سوره اندیشه
www.sooremag.ir/ایران/دفاعیه‌ای-از-بی‌دفاعی-بوروکراسی-ملی
Translate this page
این مدافعان در برابر جریانی که راه حل مشکلات بوروکراسی را حرکت سازمان‌های دولتی به سوی مدل‌های بخش خصوصی می‌دانند، به دفاع از هویت و ویژگی‌های خاص بخش دولتی می‌پردازند، دعوایی که همچنان تحت عناوین و با … وبر دید تدارک ملی و سازمانی وقتی به دوستی از دوستان رئیس سپرده می‌شود، پس از اندک زمانی از سکنه‌ی کارایی خالی می‌شود.
مدیریت – ماکس وبر و نظریه ی بوروکراسی
ahmadalizade.blogfa.com/post/…/ماکس-وبر-و-نظریه-ی-بوروکراس…
Translate this page
تئوری بوروکراسی (دیوان‌سالاری). نظریه بوروکراسی یکی از نظریاتی است که بر اساس اعتقاد به مدل ماشین‌گونه از سازمان پایه‌ریزی شده است. اصطلاح بوروکراسی یکی از مفاهیم جنجالی و چالش برانگیز محافل آکادمیک مدیریت می‌باشد. این اصطلاح در قرن هیجدهم پا به عرصه وجود گذاشته و از لحاظ نظری همگام با پیدایش ابر سازمان‌ها و ابر …
دیوان‌سالاری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/دیوان‌سالاری
Translate this page
ضبط و نگهداری سوابق تصمیمات، اقدامات و مقررات اداری. وجود یک نظام انضباط و نظارت یکنواخت انحصاری نبودن مقامات سازمان وجود یک نظام پاداش و خدمت استمرار وظایف رسمی. وبر را می‌توان بنیان‌گذار مطالعات سیستماتیک در مورد بوروکراسی دانست. یافته‌ها و مدل ایده‌آل، روی بسیاری از دانش‌پژوهان و پژوهش‌گران علم مدیریّت اثر گذاشته‌است.
دل نوشته ی مدیریت آموزشی – نظریه بوروکراسی وبرو ارتباط آن با سازمانها …
mmkhanabadi.blogfa.com/post/6
Translate this page
ماکس وبر(1947) جامعه شناس معروف آلمانی، اولین وبهترین نظریه پردازی است که بوروکراسی را مطالعه کرد ومدل نظری پرارزشی ازخود باقی گذاشت. … بلوداسکات (1962) نیز، طبیعت دوگانه ی مدل بوروکراسی را تحلیل کرده به این نتیجه رسیده اند که وبرتفاوت اصول بوروکراتیک واصول تخصص حرفه ای مدل خود را نتوانسته است تشخیص دهد.

 NS